Bebek Giyim

Bebek yeleği kaç ilmek başlanır 3-36 ay

En çok sorulan 3 6 aylık bebek yeleği kaç ilmek başlanır sorusuyla birlikte; bebek yeleği kaç ilmek başlanır? sorusu aklınıza geliyor olabilir. Bebeğinizi sıcak tutacak, kış aylarının olmazsa olmazları bebek yelekleri için elde örülebilen bebek yeleklerinin kaç ilmek olduğunu sizler için detaylandıracağız. Bebek yeleği yapılışı oldukça zahmetli fakat sonunda kesinlikle buna değdi diyebileceğiniz bir iştir. Yeleğin yapılışı sizi her ne kadar uğraştıracak olsa da bebekler için yelek yapımı oldukça iş sonunda keyifli bir hale gelecektir.

Bebek yeleği örmek için ilmek sayısını bilmeniz gerekmektedir. Aslında temel olarak bir şeyi örmeden önce o öreceğiniz şeyin şablonunu ve ilmek sayısını bilmeniz, daha iyi bir iş çıkaracağınız anlamına gelmektedir. Yenidoğan yelek ilmeği ile birlikte 3 ay bebek yeleği ilmeği, 6 ay bebek yeleği ilmeği ve 1 yaş bebek yeleği ilmeği sayılarını sizlerle paylaşacağız.

Sıradan yelek örmelerin aksine daha sık dokunması gereken bebek yelek örgülerinin ve 2023 bebek yeleği modelleri birden fazla iplik türü ile örebilirsiniz. İşin içine bebekler girince örülecek olan bebek yeleklerinin doğal ve organik bileşenlerden oluşan örgü iplikleri kullanılması da bebek yeleği örmek kadar önemlidir. Bebek yeleği örgüsü yapılırken bebeğin kullanacağı mevsim de hesaba katılmalıdır. Çünkü kış aylarında bebek yeleklerinin daha sık örülmesi gerekmektedir. Bahar ve yaz ayında bebek yeleklerinin örgülerinin biraz daha geniş ve aralıklı olması bebek için daha iyi olacaktır.

Kullanacağınız ipin kalitesi de ortaya çıkacak bebek yeleğinin kalitesine doğrudan etki edecektir. Bu sebepten dolayı doğal ipler kullanmanızı öneririz. Doğal ip kullanımı aynı zamanda bebeklerin sürekli olarak bir şeyleri ısırma çabasından dolayı yeleği de ağızlarına alacakları için, kimyasal madde içermeyen iplerin kullanılması bebek için daha iyi olacaktır. Doğal iplik kullanımı bu yüzden de önemlidir

Bebek yeleğini 3-4 numara şiş ile örebilirsiniz fakat en çok kullanılan bebek yeleği şiş numarası 3,5 numaradır.

Bebek yeleği kaç ilmek başlanır
Bebek yeleği kaç ilmek başlanır

Yenidoğan bebek yeleği kaç ilmek başlanır

Yenidoğan bebek yeleği örmek için doğal pamuk iplik kullanabilirsiniz. Yenidoğan bebek yeleği 62-68 ilmek arası bebeğin boyu ve kalıbına göre farklılık gösterecek şekilde başlanabilir. Eğer bebek zayıf ise 62-64 ilmek, bebek tombul ise 65-68 ilmek bebek yeleğine başlanabilir.

3-6 ay bebek yeleği kaç ilmek başlanır

3-6 ay bebek yelekleri örmek için öncelikle doğru ekipmana ve güzel kaliteli bir ipliğe ihtiyacımız var. Temel örgü malzemeleri tamamlandı ise 3-6 ay bebek yeleği kaç ilmek başlanır sorusuna yanıt verebiliriz;

  • 3 ay bebek yeleği örgünün sıklığına göre 68-70 ilmek arası başlanır
  • 4 aylık bebek yeleği 71-72 ilmek arası başlanır,
  • 5 aylık bebek yeleği 72-73 ilmek arası başlanır

6 aylık bebek yeleği kaç ilmek başlanır

6 aylık bebek yeleği 74-75 ilmek arası başlanmaktadır. 6 ay bebekler için bir dönüm noktası olduğu için örülecek olan bebek yeleğinin bebeğin kalıbına göre eğer zayıf ise 2 ilmek az, tombul ise 2 ilmek fazla ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda bebeğin boyu da örülecek bebek yeleğinin ilmek sayısına etki edeceği için bu hesapları da iyi yapmalısınız.

6-12 ay bebek yeleği kaç ilmek başlanır

6 ile 12 ay arası bebekler için bebek yeleği örmek istiyorsanız, bebeğinizin kalıbı ve boyuna göre ilmek sayısı değişmektedir. Genellikle 74-77 ilmek arası değişkenlik gösterir. 6 aylık bebek yeleği kaç ilmek başlanır diyorsanız sizlere önerimiz 74 ilmek başlamanızdır. 12 aylık bebeğe ise 77 ilmek başlayabilirsiniz.

1 Yaş bebek yeleği kaç ilmek başlanır

1 yaş bebek yeleği kaç ilmek: 1 yaş bebek yeleği ortalama olarak 75-80 ilmek arası değişmektedir. Bebeğin kalıbına göre zayıf ise 75-77 irmek arası başlayabilirsiniz. 1 yaş bebek yeleği örgüsü yaparken örgünün aralıklarının doğru bir şekilde ayarlanması gerekmektedir.

2 yaş bebek yeleği kaç ilmek başlanır

2 yaş bebek yeleği ilmek sayısı 80 ile 85 ilmek arasında değişmektedir. Bebeğiniz eğer normal kilosunda ise 80 ilmek başlayabilirsiniz. Önler 15, Kollar ise 11 olacak şekilde ayarlamanız durumunda bebeğinizin yeleği oldukça düzgün ve doğru kalıplı olarak giyilebilir şekilde çıkacaktır.

Bebeğinizin ayına göre kaç ilmek örmeniz gerekiyor sorusuna yanıt arıyorsanız bizlere yorum bölümünden örneğin: bebeğim 6 aylık kaç ilmek örmeliyim? yazabilir ve vereceğimiz yanıta göre örgü işlemine başlayabilir, Bebeklere Nöbet Şekeri Verilir mi? (Bolat Şekeri) yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bebek

"Çocuk Gelişimi" uzmanıyım. Bu sitede yazmaktan, sizinle iletişim kurmaktan mutluluk duyuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu