Bebek Sağlığı

Bebekler için uyku şurubu isimleri

Bebeğinde uyku sorunu yaşayan ebeveynler için bebekler için uyku şurubu isimleri kadınlar kulübü ve arama motorlarında çok fazla şurup bulunuyor. Bu yazımızda bebekler için uyku şurubu önerileri hakkında bilgiler vereceğiz. uyumayan bebekler için şurup önerileri ve isimleri aşağıda yer alan listemizde bulunuyor. Bebekler için uyku şurubu isimleri ve uyku şurubu önerilerimize göz atmak için yazımızın devamını okumanızı öneririz.

Öncelikle bebeğinize uyku şurubu vermenizi önermiyoruz çünkü uyku şurupları bebeğin uyku düzenini bozar ve bu da bazı problemleri birlikte getirir. Bebeğinize uyku düzeni konusunda doktorunuzdan destek alabilir ve bu doğrultuda bebeğinizin uyku düzenini koruyabilirsiniz. Bebekler için uyku şurubu isimleri başlığına geçmeden önce uyku şurubu son çare olarak tüketilmesi gerektiğini vurgulamak isteriz.

Bizim de bebeğimizde kullandığımız uyku şurupları olduk. Birden fazla uyku şurubu denedik ve bu deneyimlerimizi sizlere aktarmaya karar verdik. bebekler için uyku şurubu isimleri ve bebekler için uyku şurupları, öncelikle bebeğinizin doktoru tarafından yazılmalı, onun vereceği süre ve miktarı kadar kullanımı sağlanmalıdır.

Bebekler için uyku şurubu

Bebekler için uyku şurubu isimleri ararken, uyku problemi yaşayan bebekler için doğru şurubu tercih etmeniz gerekiyor. Belirtmeliyiz ki, bebekler için uyku şurupları genellikle önerilmez ve doktorlar tarafından tavsiye edilmez. Bebeklerin doğal uyku düzenlerinin bozulmasına veya diğer yan etkilere neden olabilir. Eğer bebeğin uyku sorunları varsa, doktorunuzla konuşmanız ve onun önerilerine uymamanız en iyisidir.

Eğer doktorunuz bebeğiniz için uyku şuruplarını önermişse, uyumayan bebekler için uyku ilacı dikkatli bir şekilde kullanılmalı ve etiket bilgilerine uymamanız gerekir. Her zaman doktorunuzun yönlendirmelerine uymalı ve uyku şuruplarını sadece kısa süreli olarak kullanmalısınız. Ayrıca, bebeklerin farklı bir şekilde etkilenebileceklerini ve yan etkilere neden olabileceklerini unutmayın. Eğer bebeğinizin uyku düzeninde herhangi bir değişiklik görürseniz veya yan etkiler görürseniz, doktorunuzla hemen iletişime geçmelisiniz.

Bebekler için uyku şurubu isimleri

Bebekler için uyku şurubu isimleri

bebekler için bitkisel uyku ilacı ve uyku şurubu isimleri ebeveynler tarafından sıklıkla aranan başlıklar arasında yer aldığı için sizlere en çok kullanılan uyku şuruplarını listeledik. Bebeğim için uyku şurubu kullanmak istiyorum diyen ebeveynlere bitkisel uyku şurubu önerilmektedir. Bu şurupların kullanım talimatları dikkatlice okunmalı ve önerilen miktar kadar bebeğe verilmelidir. bebekler için uyku şurubu isimleri şu şekildedir:

  • Melila uyku damlası

Melila uyku damlası; bebekler için bitkisel uyku ilacı statüsünde satılmaktadır. Annelerin en çok tercih ettiği bebek uyku ilacı arasında üst sıralarda yer almaktadır. Melila uyku damlası internet sitelerinde ve eczanelerde satılmaktadır. Kolay bir şekilde ulaşılabilir ve bitkisel uyku ilacı olması nedeniyle ebeveynlerin bebek uyku ilacı kategorisinde gözdedir.

  • Atarax uyku şurubu

atarax uyku şurubu bebeklerde kullanımı 1 yaşına kadar uygun görülmez. 1 yaşından 6 yaşına kadar atarax uyku şurubu kullanımında herhangi bir sorun görülmemekle atarak uyku şurubu kullanan ebeveynler, şurubun bebeği sakinleştirdiğini ve uykusunun getirdiğine yönelik çokça yorumda bulunmuştur. Atarak uyku şurubu bebeğe verilir mi? derseniz 1 yaşından itibaren kullanılabilir olduğunu söylememiz mümkün.

  • İnfanium good night bitkisel uyku şurubu

İnfanium uyku şurubu, reçetesiz olarak satılan doğal içerikli uyku şurubudur. İçerisinde bulunan melisa yağı sayesinde bebeğinizin rahatlamasını ve bu sebepten dolayı rahat bir uyku uyumasına olanak sağlamaktadır. İfanium şurup kullananlar çoğunlukla şuruptan çok memnun olduklarını dile getirmişlerdir.

  • Unadix uyku şurubu

Unadix uyku şurubu, doktorlar tarafından yazılan bebek uyku şurubudur. Bebeğinizin rahat uyuması ve sık sık uykusundan uyanıyor ise bunu engellemek amacıyla kullanılan uyku şurubudur. Unadix uyku şurubu kullananlar şurubun bebeğin daha fazla uyumasına, uyku saatlerinin doğru kullanımda düzeldiğine ve uykusundan uyanma gibi sorunların ortadan kalktığını belirtmektedirler.

Tekrar tekrar yinelemek gerekirse bebeğinize uyku şurubu kullanmadan önce doğal yollar ile uyku düzeni oluşturmanızı öneriyoruz.

Bebeklere uyku şurubu günde kaç kez verilir

Bebeklerde uyku şurubu kullanımı çoğunlukla doktor önerileri ve tavsiyeleri niteliğinde olmalıdır. Bu da olmuyor ise kullanacağınız ilacın prospektüsünde yer alan talimatlara göre bebeğe uyku şurubu vermelisiniz. Fakat ortalama olarak önerilen miktar:

  • 0-4 Ay bebekler için günde 1 kez
  • 4-9 Ay bebekler için günde 2 kez
  • 9-12 Ay bebekler için günde 3 kez
  • 1-6 yaş bebekler için günde 4 kez

yarım çay kaşığı uyku şurubu verilebilir. Bebeklerin Ayağına Vicks Sürmek isimli yazımıza da göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu