Cilt Bakımı

Bebeklerin Ayağına Vicks Sürmek

Bebeklerin Ayağına Vicks Sürmek oldukça faydalıdır. Bizlerin de bebeklerin ayaklarına vick sürmek gibi dönem dönem yaptığı bazı uygulamalar bulunuyor. Büyüklerimizin hasta olduğumuz dönemlerde burnumuza, başımıza ve ayaklarımıza sürdüğü vicks bebekler için kullanılabilir mi? Bebeklerin ayağına vicks sürmek bebekler için hangi etkiyi yaratır? gibi sorulara yanıt verelim istedik.

Bebeğe vicks sürülür mü?

Bebeklerin Ayağına Vicks Sürmek , bebeğin mevcut rahatsızlığını tıpkı yetişkinler gibi aza indirgeyecek seviyede etki sağlar. Bebeğe vicks sürmek, ebeveynler tarafından yapılması gereken bir iştir. Bu sebeple dikkatli ve yetişkinlere sürülen miktarın çok altında bir miktarın bebeğe sürülmesi uygun görülmektedir. Yine de bebeğime vicks sürebilir miyim? diye tereddütte kalıyorsanız, alanında uzman bir doktora danışarak bu konuda destek alabilirsiniz.

Yenidoğan bebeğe vicks sürmek tehlikeli ve önerilmeyen bir iştir. Bu hususa kesinlikle doktorunuzun karar vermesi gerekmektedir. Ebeveynler çoğunluk olarak “2 aylık bebeğin ayağına vicks surulurmu” ve “4 aylık bebeğin ayağına vicks sürülürmü” sorularına yanıt arıyor. Bebeğe viks sürmek, ebeveynlerin yukarıda belirttiğimiz üzere kontrollü olarak yapması gereken bir iştir. Yetişkinlere nazaran bebeğe sürülen vicks miktarı çok daha az olmalıdır. Aynı şekilde bebeğin burnuna da vicks KESİNLİKLE sürülmemelidir. 

Bebeklerin Ayağına Vicks Sürmek

Bizim kendi uyguladığımız yöntemce bebeğin ayağına vicks sürmek, bebeğin rahat uyumasını, ayağının serinlemesini ve ateşinin düşmesine yardımcı olmasına olanak sağlıyor. Bebeklerin Ayağına Vicks Sürmek, bebeğinizin varsa soğuk algınlığı gibi rahatsızlığının giderilmesine yardımcı olacaktır. Bir miktar vicksi bebeğinizin ayağına iyice yedirerek sürün ve bebeğinizin ayağına 2 kat çorap giydirin. Çorapların çıkmayacağından emin olduktan sonra bebeğinizi uyutabilirsiniz.

Bebeğin ayağına vicks sürmek, bebeğin uyku kalitesini arttıracağı gibi eklem ağrıları gibi ağrıları var ise onları da en az seviyeye indirecektir. Bununla birlikte bebeğin ayak altına vicks sürmek, bebeğinizin kan dolaşımını hızlandıracak ve sürülen bölgenin nemli kalarak çatlamasına engel olacaktır.

Bebeğin ayağına vicks sürmek kadınlar kulübü üyeleri tarafından çok tartışılıyor olsa da bebeğin ayağının altına vicks sürme konusunda biz de kendi bebeğimize çok çok az miktarda kullanıyoruz ve faydasını gördük. Bunun öncesinde kendi hekimimize danıştık ve çok az miktarda kullanabileceğimiz yönünde bilgi aldık. Bu doğrultuda bebeğin ayağının altına vicks sürerek özellikle hasta olduğunu dönemlerde ve mevsim geçişlerinde bebeğin rahatlamasını sağlıyoruz.

Bebeklerin Ayağına Vicks Sürmek
Bebeklerin Ayağına Vicks Sürmek

Bebeğin ayağının altına vicks sürülür mü

Bebeğin ayağının altına vicks sürülür mü yanıtını her ne kadar yukarıda vermiş olsak da yine bu başlık altında da yanıtlayalım. Bebeğin ayağının altına vicks sürmek bebeğe herhangi bir zarar vermeyeceği gibi faydalı bir eylemdir. Fakat bebeğin ayağının altına vicks sürerken dikkat edilmesi gereken nokta, vicks miktarının çok az olmasıdır. Yetişkinlere göre bebeğin ayağının altına çok az miktarda vicks sürülmeli ve işlem sonrasında bebeğin ayağı sarılmalıdır.

Bebeğin ayağının altına vicks sürme işlemini çoğunlukla gece bebeğiniz uyumadan yapabilirsiniz. Vicks içerisinde bulunan mentol sayesinde bebeğinizin ayağını serinletecek ve rahat bir şekilde uyku uyumasını sağlayacaktır. Bebekler ananası ne zaman yer yazımıza da göz atabilirsiniz.

Öneriyoruz: Bebeğin ayağının altına vicks sürme işlemi yapmadan doktorunuza danışmanızda fayda var. Her ne kadar bebeğe sürmenin sakıncasının olmadığı görülse de bebeğin ayağının altına vicks sürmek yanlış uygulandığı takdirde sorunlara yol açabilir. Bu sebepten dolayı bebeklerin ayağına vicks sürme işlemi kontrollü ve bilgi sahibi kişiler tarafından yapılması, aynı zamanda kullanım talimatlarının dışında yapılmaması gerekmektedir.

İkinci bir husus ise vicksi bebeklerin ve çocukların ulaşamayacağı yerlere konumlandırmalısınız. Bu husus en önemli husustur çünkü bebekler ve çocuklar meraklı olduğu için vicksi yeme gibi eylemlerde bulunabilir ve bu da ciddi sorunlara yol açabilir.

Bebek

"Çocuk Gelişimi" uzmanıyım. Bu sitede yazmaktan, sizinle iletişim kurmaktan mutluluk duyuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu