Bebek Bakımı

Bebeklerin ayağının altına zeytinyağı sürmek

Bebeklerin ayağının altına zeytinyağı sürmek, ebeveynlerin bebeklerinin vücutlarındaki ağrıyı dindirmek için kullandığı bir yöntemdir. Bebeklerin ayağının altına zeytinyağı sürmek uzun yıllardır uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem hakkında herhangi bilimsel bir çalışma bulunmasa da bebeğin ayağına zeytinyağı sürmenin birden fazla faydası bulunmaktadır.

Bebeklerin ayağının altına zeytinyağlı doğal ürünler kullanmak da bebeğin cildini güzelleştirir, kas ve eklem ağrılarına iyi gelir. Fakat direkt olarak bebeğin ayağına zeytinyağı sürmenin birden fazla faydası bulunuyor. Hızlıca Bebeklerin ayağının altına zeytinyağı sürmek ne işe yarar ona geçelim.

Bebeklerin ayağının altına zeytinyağı sürmek

1-Cildi yumuşatır: Bebeklerin ayağının altına zeytinyağı sürmek, ayaklarının cildini yumuşatmaktır. Yenidoğan bebeklerin cildi genellikle hassas ve kuru olduğu için, ayaklarında çatlaklar ve kuruluk oluşabilir. Zeytinyağı, içerdiği vitaminler ve yağ asitleri nedeniyle cildi nemlendirir ve yumuşatır. Bu nedenle, bebeklerin ayaklarına zeytinyağı sürmek, cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir.

2-Bebeği rahatlatır: Bebeklere yapılan masajın faydaları arasında stresi azaltma, uyku kalitesini artırma ve gelişimlerini destekleme yer alır. Zeytinyağı, bebeklerin ayakları üzerinde yapılan masajı kolaylaştırmak için kullanılan bir masaj yağı olarak da bilinir.

3-Vücuttaki ağrılara iyi gelir: Bebeklerin ayağının altına zeytinyağı sürmek, bebeklerin varsa eklem ve kemik ağrılarını geçirmeye yardımcı olur. Düzenli tüketildiği zaman hemen hemen her yaştaki insanlar için oldukça faydalı olan ve sağlığa yararlı olan zeytinyağı sarımsak ile de kullanılmaktadır. Bebeklerin ayağının altına sarımsak sürmek konumuzu bir sonraki makalemizde işledik.

Bebeklerin ayağının altına zeytinyağı sürmek

4-Ayak ve vücuttaki yaraları iyileştirir: Zeytinyağı bebeklerin ayağının altına sürülebilen, sürüldüğü takdirde ayaktaki ve sürülen bölgedeki yaraları iyileştiren doğal bir üründür. Zeytinyağı mucizesi saymakla bitmeyecek bir yağdır. Bu sebepten dolayı bebeklerde kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bebeğin ayağının altına zeytinyağı sürülmesi, egzama gibi hastalıkların da önüne geçmektedir.

5-Bağışıklık sistemini güçlendirir: Bebeklerin ayağının altına zeytinyağı sürmek, bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirir ve bebeğinizin daha az hasta olmasına yardımcı olur. Güçlü bir bağışıklık sistemi bulunan bir bebek, kolay kolay hasta olmaz. Böylelikle bebeğin ayağının altına zeytinyağı sürerseniz, bebeğinizin bağışıklık sistemine katkıda bulunabilirsiniz.

Bebeklerin ayağının altına soğan koymak isimli makalemize de göz atabilirsiniz.

Bebeklerin ayağının altına zeytinyağı sürmenin 5 faydasından bahsettik. Bebeklerin ayaklarına zeytinyağı sürmenin bilimsel bir kanıtı olmadığını da unutmamanızda fayda var. Eğer bebeklerin ayaklarında ciddi bir cilt sorunu varsa, en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz önerilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu