Anne Sağlığı

Doğum Sonrası Diyet Programı | 2023 Hızlı Kilo

Doğum Sonrası Diyet 10 günde 10 kilo verebileceğiniz, hızlı fakat bir o kadar da zor bir diyettir. Doğum Sonrası diyet nasıl yapılır ve Doğum Sonrası diyet programı hakkında bilinmesi gereken her şeyi sizlere bu yazımızda açıklıyoruz. Bu diyet listesi oldukça zor ve sıkı bir diyet programıdır. Herkesin yapmasını tavsiye etmiyoruz. Sağlık sorunları olanların doktoruna danışmaları onlar için iyi olacaktır. Doğum Sonrası Diyet hızlı kilo kaybına yol açmakla birlikte özellikle doktor kontrolünde yapılması gereken bir diyettir.

Doktor kontrolünde yapılmasının önemi; Annenin ve bebeğin sağlığıyla bağlantılıdır. Annenin bebeği emzirmesi dolayısıyla Doğum Sonrası Diyet kontrollü yapılmalıdır.

Doğum sonrası diyet yani diğer adıyla 10 günde 10 kilo verdiren diyet programıyla hamilelik sonrası anneler kısa zamanda kilo vereceklerdir. Tabii bu diyetin metabolizma hızınıza, kilonuza, bünyenize, boyunuza göre değişiklik göstereceği unutulmamalıdır. Öncelikle uyarmamız gerekiyor. Bu diyet öyle kolay bir diyet değildir ve sizi ciddi manada zorlayacaktır. Fakat sonuç itibarıyla mutlu olacaksınız.

Doğum Sonrası Diyet Programı

Doğum Sonrası Diyet programı iradeli bir şekilde sürdürdüğünüz zaman hızlıca doğum sonrası kilo kaybı verebilmeniz adına etkili bir diyet olacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise bu diyeti sürekli olarak yapmamanız gerektiğidir. 10 gün uyguladıktan sonra 1 ay vücudunuzu dinlendiriniz. Sözü fazla uzatmadan gün gün yapmanız gereken şeylere geçmek istiyorum.

  • 1. Gün

İlk gün yapmanız gereken şeyler şu şekildedir: Sabahleyin 1 adet elma yiyiniz. Sonrasında 1 dilim kızartılmış tam buğday ekmeği tüketiniz. Peksimet tüketseniz de olur. Sonrasında ise az şekerli kahve içiniz.

Öğle zamanı ise 200 gram haşlanmış tavuk eti ile birlikte 1 domates yiyiniz. Ekmek tüketmeyin ve 1 bardak şekersiz çay içiniz.

Akşam da benzer şekilde tam kızarmış buğday ekmeği ile 1 adet elma ve 3-4 fındık yiyiniz. Ve içecek olarak şekersiz çay içiniz. Bol su içseniz de olur. Ekmeğin kızartılmış olmasına ve 1 dilim kadar olmasına dikkat ediniz.

  • 2. Gün

Doğum Sonrası Diyet yapmaya başladıysanız ilk gün biraz zor gelecektir. Bu normaldir. 2. gün biraz daha rahat edeceksinizdir. Sabahleyin 1 bardak portakal suyu ile bir dilim tam kızartılmış buğday ekmeği yiyiniz. Buğday ekmeği yerine peksimet ya da etimek de yiyebilirsiniz.

Öğle zamanı haşlanmış ıspanak ile 1 adet domates tüketiniz. Yanında istediğiniz kadar salatalık yiyebilirsiniz. Su içmeyi lütfen ihmal etmeyiniz.

Akşam yemeğinde ise salata yiyeceksiniz. Ancak normal salata değil. Meyve salatası yiyeceksiniz. 1 tabak 4 meyveden oluşan meyve salatası yiyiniz ve yaklaşık yarım saat sonra da biraz su içiniz.

  • 3. Gün

Artık vücudumuzdaki yağlar erimeye başlamıştır. Bugün ise güne 1 adet elma ile 1 dilim kızartılmış buğday ekmeği yiyerek başlıyoruz. Artık şekerden tamamen uzaklaşıyoruz ve 1 bardak şekersiz çay içiyoruz.

Öğleye kadar işlerimizi hallettikten sonra 200 gram haşlanmış tavuk göğsü ile 1 adet elma ve bol bol salatalık tüketiniz.

Akşam yemeğinde ise 1 fincan kahve içiniz. Şekerli olabilir ama şekeri abartmayınız. 1 adet elam ve 5-6 adet fındık yiyiniz.

Bebeklerin Ayağına Vicks Sürmek isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.

  • 4. Gün

Artık sizleri fazla yormayacağım. Tabii okumak için fazla yormayacağım. Beden olarak yorulmaya devam. Sabahleyin 1 bardak portakal suyu içiniz. 1 dilim kızartılmış buğday ekmeğini 1 bardak şekersiz çay ile içiniz.

Öğle vakti 1 adet haşlanmış yumurta yiyiniz. Bir dilim kızarmış buğday ekmeği de yiyiniz. Sonrasında da 1 bardak çay içiniz.

Akşam ise bol limonlu mevsim salatası tüketiniz. Bol bol maden suyu içiniz. Ancak maden suyunun meyveli olmamasına yani sade olmasına dikkat ediniz.

Doğum Sonrası Diyet

  • 5. Gün

Sabahleyin 1 bardak portakal suyu içiniz. 1 dilim kızartılmış buğday ekmeği yiyiniz. Eğer içecek istiyorsanız bol su içiniz.

Öğle zamanı 200 gram kadar ızgara balık ile birlikte 1 dilim kızarmış buğday ekmeği yiyiniz. Bir de 1 bardak çay içiniz.

Akşam ise 100 gram kadar beyaz peynir yiyiniz. Yine 1 dilim kızarmış buğday ekmeği tüketiniz. 4 adet siyah zeytin ve 4-5 fındık yiyiniz.

  • 6. Gün

Doğum Sonrası Diyet 6. günde sabahleyin 1 tane mevsimlik meyve tüketiniz. Elma olabilir, portakal ya da greyfurt olabilir. Yine 1 dilim kızarmış kepek ekmeği yiyiniz ve şekersiz çay yahut kahve içiniz.

Öğle yemeğinde değişik meyveler tüketiniz. Yine şekersiz çay ya da kahve içiniz.

Akşam yemeğinde de yeşil salata, domates yiyiniz. 1 parça yağsız peynir ve sonrasında da meyve yiyiniz. Sonrasında tercihen şekersiz çay yada kahve içiniz. Bol su içmeyi ihmal etmeyiniz.

  • 7. Gün

7.günde sabahleyin 1 adet mevsim meyvesi ile birlikte 1 dilim kızartılmış buğday ekmeği yiyiniz. Yine 1 bardak çay ya da kahve içiniz ancak şekersiz olsun lütfen.

Öğle yemeğinde ızgara tavuk eti yiyiniz. 1 domates, 1 havuç, haşlanmış lahana ile meyve tüketiniz. Yine şekersiz çay veya kahve içebilirsiniz.

Akşam yemeğinde ise yeşil salata ile haşlanmış lahana tüketiniz. Sonrasında mevsim meyvesi ve şekersiz çay ve ya kahve..

  • 8. Gün

Biliyorum zor geçti 7 gün ama az kaldı. Sadece 3 gün kaldı. Bugün sabah kahvaltısında 1 meyve ile kızartılmış ekmek yiyiniz. Şekersiz kahve yahut çay içebilirsiniz.

Öğle yemeğinde haşlanmış lahana tüketiniz. 1 tane de haşlanmış yumurta yiyiniz. Yine şekersiz çay ve kahve içebilirsiniz.

Akşam yemeğinde ise bol su içerek meyve tüketiniz.

  • 9. Gün

Ve son 2 gün. Bugün kahvaltıda önceki günlerden farklı bir şey olmayacak. 1 meyve ile 1 dilim kızartılmış ekmek yiyiniz. Şekersiz çay ya da kahve içebilirsiniz.

Öğle yemeğinde yağsız ızgara et ile domates, lahana tüketiniz. Şekersiz çay ve kahve içebiliyorsunuz.

Akşam yemeğinde ise tuzsuz karnabahar yiyiniz. Mevsim meyvelerinden salata yapınız ve onu da yiyiniz. Sonrasında ise çay ve ya kahve içiniz.

  • 10. Gün

Ve son gün. Zaten şimdiye kadar kilo verdiğinizi sizde fark etmişsinizdir. Bugün ise 1 meyve yiyerek şekersiz çay içiniz kahvaltıda. Öğle yemeğinde yağsız balık yiyebilirsiniz. 1 adet meyve de tüketiniz. İçmek istiyorsanız şekersiz çay ve kahve içiniz.

Akşama ise kereviz yemeği yiyiniz ve yağsız olmasına özen gösteriniz. Domateste yiyebilirsiniz. Çayın şekersiz olmasına da özen gösteriniz. Bu diyetle birlikte 8 – 10 kilo arasında vereceksiniz.

Doğum sonrası diyet sayesinde hamilelik döneminde alınan kilolardan hızlı bir şekilde kurtulacak ve vücuttaki ödemlerin bir çoğundan kurtulacaksınız. Bu diyete ek olarak doğal detoks içecekleri hazırlayarak diyetinize destek verebilirsiniz.

〉〉〉〉〉〉〉〉 Bebek temizleme pamuğu önerileri yazımıza da göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu