Anne Sağlığı

Doğum Sonrası Korse Kullanımı | Önerisi

Doğum Sonrası Korse Kullanımı zararlı mı ve önerisi nelerdir diye merak ediyor olmanız gayet normal. Hamilelik sonrası korse kullanımı oldukça yaygın bir şeydir. Hemen hemen her annenin doğum sonrası korse kullanımı oluyor. Doğum sonrası korse kullanımı, hamilelik döneminde alınan kilolar ve anne vücudunun genişlemesiyle birlikte ortaya çıkan sorunlardan kaynaklıdır.

Doğum sonrası korse kullanımı doğru bir şekilde yapıldığı takdirde oldukça etkili, kısa zaman içerisinde incelme ve bel bölgesinin toparlanmasına yardımcı olmaktadır. Doğum sonrası toparlayıcı korse kullanımı sorusuna öncelikle değinmek isteriz.

Doğum Sonrası Korse Kullanımı

Doğum sonrası hemen hemen her kadın toparlayıcı korse kullanmaktadır. Hamilelik sonrası korse kullanımı gebelik döneminde annenin vücudunun genişlemesi ile birlikte alınan kiloların hızlı bir şekilde verilmesine, vücudunun sıklaşmasına, incelmesine ve fit görünmesine yardımcı olmaktadır. Kadınlar kulübü üyeleri tarafından oldukça sevilen ve kullanılan doğum sonrası korse, kısa sürede eski formunuza kavuşmanıza büyük oranda yardımcı olmaktadır.

Doğum sonrası korse kullanımı doğru bir şekilde yapıldığı takdirde kısa süre içerisinde önemli bir yol katetebilirsiniz. Hamilelik sonrasında bel çevresini inceltmek için doğru korseyi seçmenizde de fayda var. Doğum sonrası korse tayt şeklinde de olmaktadır. Asıl kullanım amacınızı belirleyerek doğru korseyi seçmenizi öneriyoruz. Örnek verecek olursak bel çevrenizin incelmesini istiyorsanız doğum sonrası toparlayıcı korse, bacak bölgenizin incelmesini istiyorsanız doğum sonrası korse tayt almanız gerekmektedir.

Doğum sonrası korse kaç beden alınmalı

Doğum sonrası korse bedeni seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Çoğunlukla anneler doğum sonrası korse kullanımı öncesinde doğru bedeni tercih edemiyor. Peki doğum sonrası korse kaç beden alınmalı hesabını nasıl yapacağız?

  • Hamilelik dönemi öncesi bedeninin M ise doğum sonrası korseyi L olarak yani bir beden büyük olarak seçmelisiniz.
  • Evde mezura (bel metresi) var ise göbek deliğinizin hizasından bel çevrenizi ölçerek doğru bedeninizi bulabilirsiniz.

Anneler doğum sonrasında hem güzel hem de bakımlı görünmek ister. Hatta geçmişten günümüze kadınların hemen hemen hepsi ince görünmek adına vücut korseleri kullanıyor. Bugün de hamilelik sonrasında anneler tarafından korse kullanımı çok fazla tercih ediliyor. Elbiselerin ve eteklerin içerisinde çok ince ve fit görünmek isteyenlerin korse kullanmaya devam ettiğini görüyoruz.

Doğum sonrası korse kaç saat takılmalı

Doğum sonrası korse kaç gün takılmalı veya kaç saat takılmalı gibi sorular annelerin sıklıkla merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Doğum sonrası korse kullanımı günde en az 8 saat olmak kaydıyla annenin istediği bedene ulaşıncaya kadar kullanımı uygundur. Ara ara bir kaç dakikalığına korsenizi açıp vücudunuzun havalanmasını unutmayın. Ayrıca doğum sonrası korse haftalık olarak incelmeye bağlı olarak gitgide sıkılaştırılmalı ve böylelikle vücudun daha fazla sıkılaşmasına yardımcı olunmalıdır.

Bununla birlikte hamilelik sonrasında korse kullanırken spor ve ek olarak beslenmenize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Aşırı derecede yağlı ve kiloya sebep olacak yiyecek ve besinlerden kaçınmalısınız.

Öneriyoruz: Doğum Sonrası Diyet Programı tıkla göz at

Doğum Sonrası Korse Kullanımı

Doğum sonrası korse önerisi

Doğum sonrası korse önerisi tayt ve normal bel korsesi olarak annelerin en çok tercih ettiği şekilde listelenmiştir. Doğum sonrası korse önerisi kadınlar kulübü kullanıcılarının yorumları dikkate alınarak ve de annelerin en çok tercih ettiği ürünlere göre 2023 Şubat ayı fiyatları baz alınarak aşağıda yer almaktadır.

Model Fiyat
Owli Doğum Sonrası Toparlayıcı Korse 399,90 TL
Türk Medical Doğum Sonrası Korse 119,90 TL
Babyjem Doğum Sonrası Toparlayıcı Korse 219,90 TL
Ortolife Doğum Sonrası Korse 129,90 TL
Raj Doğum Sonrası İnceltici ve Toparlayıcı Korse 189,90 TL
Ankaflex Bel Korsesi 169,90 TL
Elegance Korse Agraflı Doğum Sonrası Korse Tayt 169,90 TL
Yamuna Doğum Sonrası Toparlayıcı Korse 89,90 TL

Doğum sonrası korse önerisi listemiz bu şekildedir. Doğum sonrası korse önerisi yaparken sizlere yukarıda belirttiğimiz üzere en çok tercih edilen korse olarak liste hazırladık.

Doğum Sonrası Korse Ne İşe Yarar?

Doğum sonrası korse ne işe yarar diye merak ediyorsanız sizlere en çok hangi konularda iyi olduğunu listeleyelim:

  1. Daha hızlı iyileşme: Doğum sonrası korse kullanımı, doğum sonrası karın ve bel bölgesindeki kasların iyileşmesini hızlandırabilir. Korse, bu bölgelerdeki dokuları sıkılaştırarak, kan dolaşımını artırabilir ve şişlikleri azaltabilir.
  2. Destek sağlar: Korse, bel ve karın bölgesindeki kasları destekleyerek, annenin doğum sonrası daha rahat hareket etmesine yardımcı olabilir. Bu da annenin bebeğiyle ilgilenirken, günlük aktivitelerini daha rahat yapmasını sağlayabilir.
  3. Daha iyi duruş: Korse, annenin duruşunu düzelterek, omurga ve sırt bölgesine destek sağlayabilir. Doğru duruş, ağrıları azaltabilir ve genel olarak daha sağlıklı bir vücut sağlayabilir.
  4. Kendine güveni artırır: Doğum sonrası korse kullanımı, annenin kendine güvenini artırabilir. Doğum sonrası dönemde beden değişiklikleriyle başa çıkmak zor olabilir ve korse kullanımı, annenin kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olabilir.

Doğum sonrası toparlayıcı korse kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı da ısrarla önermekteyiz.

Bunu da okumak ister misiniz? Hoş Geldin Bebek Kampanyası Başvurusu

Doğum Sonrası Korse Kullanımı Zararlı mı?

Doğum sonrası korse kullanımı uzun yıllardır yaygın bir uygulamadır. Ancak, uzun süreli ve sıkı bir korse kullanımı bazı sağlık riskleri taşıyabilir. Bir korse kullanmanın amacı, karın ve bel bölgesindeki kasları desteklemek ve sıkılaştırmaktır. Ancak, korsenin aşırı sıkı olması veya uzun süreli kullanımı, bu kasları zayıflatabilir ve hatta atrofiye yol açabilir. Ayrıca, yanlış korse kullanımı, korsenin bağırsakları, mesaneyi ve solunumu engelleyebileceği ihtimalini de bulunduruyor.

Doğum sonrası korse kullanımı konusunda, özellikle normal doğum sonrasında korsenin annenin iyileşme sürecini hızlandıracağı düşünülse de, konuyla ilgili araştırmalar farklı sonuçlar vermektedir. Bazı çalışmalar, doğum sonrası korse kullanımının faydalı olduğunu gösterirken, diğerleri ise etkisiz olduğunu veya hatta zararlı olabileceğini belirtmektedir.

Özetle, doğum sonrası korse kullanımı konusunda karar verirken, doktorunuza danışmanız ve korseyi uygun şekilde kullanmanız önemlidir. Korsenin çok sıkı olmaması ve uzun süreli kullanılmaması gerekmektedir. Ayrıca, korse kullanımının uzun dönemdeki etkileri hakkında daha fazla araştırma yapılması gerekmektedir.

Doğum sonrası korse kullanımı hakkında merak ettiğiniz her şeyi bizlere yorum yap kısmından sorabilirsiniz.

Bebek

"Çocuk Gelişimi" uzmanıyım. Bu sitede yazmaktan, sizinle iletişim kurmaktan mutluluk duyuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu