Hamilelik

Gebelik Testi 5 6 Saat Sonra Silik Çizgi

Gebelik Testi 5 6 Saat Sonra Silik Çizgi çıkıyorsa ve bunun ne anlama geldiğini merak ediyorsanız bu yazımızda sizlere açıklayacağız. Hamilelik testi 5 6 saat sonra silik çizgi çıkması birden fazla anlama gelebilir. Bu anlamları tek tek sizlere açıklayacağız. Gebelik testinin silik çıkması, çizginin durumuna göre farklılık gösterebiliyor. Gebelik Testi 5 6 Saat Sonra Silik Çizgi çıkıyorsa, hamile olma ihtimaliniz bulunuyor.

Gebelik testinde geç çıkan ikinci çizgi, hamile olduğunuzun belirsiz bir işareti olabilir. Gebelik testleri, hamile kalmanız durumunda vücut tarafından salgılanan hormonların seviyesini ölçer. Eğer hamile iseniz, hormon seviyeleri artar ve gebelik testi pozitif çıkar. Ancak, hormon seviyeleri her zaman aynı hızda artmaz ve gebelik testinde geç çıkan bir ikinci çizgi, hamile olduğunuzun belirsiz bir göstergesidir.

Gebelik testi silik çıkması

Gebelik testinin silik çıkması kesin olarak hamile olup olmadığınıza kanaat getirebileceğimiz bir anlama gelmiyor. Gebelik testi yapıldıktan sonra 1 çizginin silik çıkması çoğunlukla hamile olmadığınızın göstergesidir. Bu durumda vücudunuz HCG hormonu olarak bilinen hamilelik hormonunun yeteri kadar sağlamadığı ve gebe olmadığınızın göstergesidir. Eğer hamilelik testinde 2. çizgi silik çıktı diyorsanız ve gebelik testinin 2. çizgisinin silik olduğunu gördüyseniz vücudunuz HCG hormonunu yeni salgılamış ve gebe olabileceğiniz anlamına gelen 2 çizginin yeni başlamış olabileceğini gösterebiliyor. Gebelik testinde 2. çizginin silik olması çoğunlukla bir süre sonra yapıldığı zaman kesin olarak tek çizgi veya çift çizgi olarak net bir şekilde gösterebiliyor.

Bunu da okuyabilirsiniz: Hamilelikte Kalça Ağrısı Cinsiyet Belirtisi mi?

Bu durumda yapılması gereken bir kaç gün sonra yeniden gebelik testi yaptırmanız ve gebelik testi sonucuna göre kesin olarak hamile olup olmadığınızı öğrenebiliyor olmanız durumudur. Gebelik Testi 5 6 Saat Sonra Silik Çizgi çıkıyorsa testi yinelemenizde fayda var.

Gebelik Testi 5 6 Saat Sonra Silik Çizgi

Gebelik Testi 5 6 Saat Sonra Silik Çizgi ve Gebelik testi 1 saat sonra silik çizgi olarak test sonucunuzda beliriyorsa bunun hamilelik testinizin tekrarlanması gerektiği anlamına yer vermemiz gerekiyor. Hamilelik testi süresi içerisinde herhangi bir ikinci çizgi çıkmıyor ise testinizin negatif olduğunu belirtebiliriz. Anne adayının hormonsal durumuna göre değişiklik gösteren bu hamilelik testi, eğer kesin olarak hamile değilseniz Gebelik Testi 5 6 Saat Sonra Silik Çizgi çıkma ihtimali bulunuyor. Silik çıkan gebelik testi tekrarlanmalıdır. hamilelik testi pozitif çıkıp hamile olmayanlar ise gebelik testini hastanede yaptırmalıdır.

Gebelik testi 5 6 saat sonra silik çizgi şeklinde 2. bir çizgi çıkıyor ise hamile olma olasılığınız çok yüksektir. Bu durumda bir süre sonra bu testi tekrarlamanız veya yeni bir hamilelik testini hastanede yaptırmalısınız. Hamilelik testi en doğru sonuçları hastanede yapılan testlerde ortaya çıkmaktadır.

Gebelik testi silik çıkması
Gebelik testi silik çıkması

Hastanede yapılan gebelik testi sonuçları doğru mu?

Hastanede yapılan gebelik testi sonuçları çoğunluk olarak doğru sonucu vermektedir. Hastanede yapılan hamilelik testi, kan ve birden fazla şekilde yapıldığı için ve raporlamalar son teknoloji cihazlar tarafından yapılmakla sonuçların %99,9 oranında doğru çıktığını söyleyebiliriz. Hastanede yapılan gebelik testi sonuçları bu sebeple en çok önerilen hamilelik testidir.

Gebelik testi c çizgisi ne demek

Gebelik testindeki “C” çizgisi, hamilelik testinin geçerli olduğu, kontrollü bir şekilde yapılması gerektiği çizgidir ve gebelik testinin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığını gösterir. Bu çizgi, gebelik test bandındaki bir madde tarafından oluşur ve gebelik testinin doğru bir şekilde çalıştığını ve verilerin doğru okunabileceğini gösterir. Eğer “C” çizgisi görünürse, gebelik testi geçerlidir ve hamile olduğunuz hakkında bir sonuç verilebilir. Eğer “C” çizgisi görünmüyorsa, gebelik testi geçersizdir ve tekrar bir gebelik testi yapmanız önerilir.

Hamilelik testi 5 6 saat sonra silik çizgi çıkıyorsa gebeliğinizi doğrulatmak için hastanelere başvurabilirsiniz. Konu hakkında bizlere sormak istediklerinizi yorum yap bölümünden iletebilirsiniz ve  Anne Karnında Bebeğin Titremesi isimli yazımıza da göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu