Bebek Güvenliği

Yatak Bariyeri Kurulumu – Basit Yöntem 2023

Yatak Bariyeri Kurulumu nasıl yapılır? sorusuyla beraber bebek yatak bariyeri nedir ve tüm detaylarını ince ayrıntısına kadar anlattığımız yazımıza giriş yapalım. e bebek yatak bariyeri ve wellgro yatak bariyeri en çok tercih edilen yatak bariyerleri olmakla kullanım ve tüm detaylarına hakim olacağınız yazımıza yatak bariyeri kurulumu başlığıyla ön plana çıkalım istedik.

Not: Yatak bariyeri letgo ve bebek yatak bariyeri dolap üzerinden ucuza satın alınabilir

Bebeği biraz dağınık ve rahatsız uyuyan ebeveynler, bebeğin güvenliği ve rahatı için yatak bariyeri tercihinde bulunuyorlar. Bebekler için yatak bariyeri ve bariyerleri birden fazla marka ve modelden oluşuyor. Çoğunlukla bu modeller standart olsa da farklı desenler ve renkler ile çeşitlilik artıyor. Peki Yatak Bariyeri Kurulumu nasıl yapılır?

Yatak Bariyeri Kurulumu🛠️

Yatak bariyeri 150 cm kurulumu veya yatak bariyeri 120 kurulumu fark etmeksizin yatak bariyeri kurulumu oldukça kolay ve alet edevat gerektirmeyecek şekilde kolaydır. Bebeğinizin güvenliği ve yataktan düşmemesini engellemek için bebek yatak bariyeri kurulumu yapmanın püf noktalarını sizlere anlatacağız. İki farklı şekilde yatak bariyeri kurulumu yapabilirsiniz. Öncelikle birinci kuruluma değinelim;

1- Yatak bariyerini birleştirerek kurulumunuzu tamamlayın. Birbirine takılan çıtçıtlı parçaları kolaylıkla birleştirin ve tüm parçaları doğru yerlere taktığınızdan emin olun.

2- Yatak bariyeri kurarken kutu içerisindeki kurulum kılavuzundan yardım alabilir ve bu tarz şeylerde eliniz yatkın değil ise kolaylıkla kurulumu yapabilirsiniz.

3- Yatak bariyeri kurulumu tamamlandıktan sonra bebeğin yatağı ve bazası arasın yatak bariyerinin alt beyaz demir kısmını yerleştirin ve bebeğin yatağıyla bazası arasında demirin iyice sabitlendiğine emin olun.

4- Bebek yatak bariyerini tamamıyla sabitledikten sonra dilerseniz birer vida ile matkap yardımıyla bazaya sabitleyebilirsiniz fakat yatak üstte olduğu sürece yatak bariyerine ağırlık yapacağı ve çıkmayacağı için ekstra harici bir şey yapmanız gerek kalmayacaktır.

Yatak Bariyeri Bazaya Nasıl Takılır 🛌🏻

2. Yöntem a 101 yatak bariyeri bazaya nasıl takılır sorusuyla beraber yatak bariyerinin dikey olarak montajından bahsedeceğiz. Bu yöntem diğer yöntemin aksine biraz daha kolay. Yatak bariyeri nasıl takılır:

Yatak Bariyeri Kurulumu

1- Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere yatak bariyeri bazaya takmak için bebeğinizin bazası ile iç yatağın arasındaki boşluğa demir uçları gelecek şekilde kurulumunu yapabilirsiniz.

2- Dikey olarak konumlandırdığınız zaman demirleri bebeğinizin yatağı ile baza arasındaki boşluk var ise oraya yok ise bir alet edevat yardımı sayesinde oraya delik açarak montajını yapabilirsiniz.

3- Yatağı kesmeden montajını ise bir matkap yardımıyla birlikte bazaya demiri sabitleyebilir ve kullanabilirsiniz. Bu yöntemi çok tercih etmiyor ve sevmiyoruz çünkü yatakta vida veya çivi izi gibi izler ortaya çıkabiliyor.

Yatak Bariyeri Nasıl Kullanılır?

Yatak bariyeri kullanımı oldukça kolay, montajı yukarıda anlattığımız şekilde rahatlıkla herkesin yapabileceği bir kolaylıktadır. Yatak koruma bariyeri sayesinde bebeğiniz özellikle geceleri daha güvenli bir uyku uyuyacaktır ve bir ebeveyn olarak aklınız bebeğinizde kalmayacaktır.

Yatak bariyeri kullanımı bebek için herhangi bir risk teşkil etmemekle birlikte bebeğin güvenliği adına üretilmiş bir aparat olduğundan kullanımında bir olumsuzluk yoktur. Yumuşak yapılı file bebek yatak bariyerlerini tercih edebilirsiniz. Eğer bebeğiniz biraz fazla dağınık yatıyor ise yatak bariyerinin üzerindeki alüminyum kenarlara temas etmemesi için battaniye veya daha yumuşak bir şeyle o kenarlara müdahalelerde bulunabilirsiniz.

Ancak buna çoğunlukla gerek yoktur çünkü bebeğiniz de yatak bariyeri sayesinde daha düzgün bir şekilde uykusunu şekillendirmeye başlayacaktır. Böylelikle bebeğiniz kendisini uyurken veya uyandıktan sonra bebeğiniz uyuduğu alanda bariyerlerin olduğunu görecek ve ona göre daha temkinli bir şekilde uyuyacak ve uyku şeklini değiştirecektir.

yatak bariyeri kurulumu

Hangi yatak bariyerini almalıyım?

Yatak bariyeri tercih ederken öncelikle bebeğinizin boyu ve yatak boyunu iyi bilmeniz gerekir. Bunun yanı sıra bebeğiniz çok dağınık uyuyor ise buna göre de yatak bariyeri tercihinde bulunabilirsiniz.

  • Bebeğiniz çok fazla dağınık uyumuyor ise yatak bariyeri 100 cm
  • Bebeğiniz sağa sola çok fazla dönüyor ise yatak bariyeri 120 cm
  • Bebeğiniz dağınık uyuyor ve uyurken çok fazla hareketli ise yatak bariyeri 150 cm
  • Bebeğinizin boyu uzun ve çok aşırı derecede dağınık uyuyor ise yatak bariyeri 180 cm

uzunluğunda olmalıdır. Yine burada yukarıda bahsettiğimiz gibi yatak boyu ve bebeğinizin boyu da önemli faktördür.

Bebekler için yatak bariyeri nerede satılır?

Bebekler için yatak bariyeri satın almak istiyorsanız bunu en kısa sürede şu şekilde halledebilirsiniz. Bulunduğunuz yerde ebebek, civil, joker veya ikea, koçtaş,babymall, bim, a101, şok ve bebek mağazaları gibi mağazalar var ise buralardan kolaylıkla yatak bariyeri temini edebilirsiniz.

İkinci yolu ise internet sitelerinde örneğin; yatak bariyeri akakçe, yatak bariyeri amazon ve yatak bariyeri trendyol gibi aramalar yaparak siz de bu e-ticaret siteleri aracılığı ile yatak bariyeri satın alabilirsiniz.

Yatak bariyeri önerileri yaptığımız bu yazımıza da göz atabilirsiniz. Yatak bariyeri en ucuz satın almak istiyorsanız yatak bariyeri cimri ve yatak bariyeri akakçe aramalarına göz atmayı da ihmal etmeyiniz. Yatak bariyerleri ortalama 200 TL ile 500 TL arasında bir fiyata satılmaktadır. Bu fiyat aralığı ürünün kalitesi ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple bütçenize uygun en ideal ürünü tercih etmenizde fayda var. Bebek temizleme pamuğu önerileri yazımızı da okuyabilirsiniz.

Yatak bariyeri kurulumu nasıl yapılır?

yatak bariyeri kurulumu videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bebek

"Çocuk Gelişimi" uzmanıyım. Bu sitede yazmaktan, sizinle iletişim kurmaktan mutluluk duyuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu